65-lecie – Święto Szkoły

2 marca 1945 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Pedagogicznej Liceum Ogólnokształcącego w Rawie Mazowieckiej. 65 lat później społeczność rawskiego liceum wraz ze Stowarzyszeniem Wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego uczcą to ważne wydarzenie organizującą po raz kolejny Turniejem Tenisa Stołowego o Puchar Zarządu SWGiLO. W spotkaniu, oprócz uczniów klas I i nauczycieli udział‚ wzięli zaproszeni goście, m.in. absolwent naszej szkoły p. Józef Matysiak, Starosta Powiatu Rawskiego, p. Jadwiga Majchrzak Dyrektor Wydziału Oświaty, nasi nauczyciele emeryci oraz członkowie SWGiLO.

Pierwszym punktem programu była prezentacja multimedialna przedstawiająca uchwycone w kadrze „migawki” z życia szkoły z lat 1945–2010. Następnie ogłoszono wyniki „Konkursu o historii szkoły”. Warto dodać iż konkurs ten jest organizowany co roku dla uczniów klas pierwszych. Jego głównym celem jest zapoznanie z historią i tradycją liceum oraz integracja społeczności szkolnej. W tegorocznej edycji udział wzięło 71 uczestników. I miejsce zajął Arkadiusz Telega (klasa I G), II miejsce Paweł Niewczas (klasa I G), III miejsce Katarzyna Lesiak (klasa I D), Daniel Stańczak (klasa I G)i Kamil Rokicki (klasa IG). Konkurs wzbudził wiele emocji, gdyż zgromadzona publiczność została zapoznana z pytaniami i aktywnie udzielała na nie odpowiedzi. Dla nauczycieli i absolwentów była to sentymentalna podróż w przeszłość dla uczniów żywa lekcja historii.

Kolejnym punktem programu był pokaz gry w tenisa stołowego uczennicy klasy II A Magdaleny Szczerkowskiej jednej z najlepszych na świecie zawodniczek juniorek w tej dziedzinie. Mistrzowski poziom gry Magdy wzbudził zachwyt wśród zgromadzonych.

Następnie rozegrano finał Turnieju Tenisa Stołowego. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Magdalena Piekut (klasa II F), II miejsce zdobyła Sylwia Karwat (klasa IIF), III miejsce Dominika Sypuła (klasa I F). Wśród chłopców najlepszy okazał się Marcin Rdzanowski (klasa III A), drugie miejsce zajął Daniel Gos (klasa III A), na trzecim miejscu uplasował się Kamil Rokicki (klasa IG). Warto dodać iż zawody w tenisie stołowym są tradycją rawskiego LO i były rozgrywane od początku istnienia szkoły, o czym świadczą zapisy w kronikach sportowych z początku lat 50-tych oraz zdjęcia z tamtego okresu.

Ostatnim punktem programu był pokaz ćwiczeń na nowo otwartej siłowni, która znacznie polepszyła bazę sportową szkoły. Oprócz uczniów swą formę fizyczną mogli sprawdzić zaproszeni goście, którzy brali aktywny udział w ćwiczeniach.

Obchody rocznicy I posiedzenia Rady Pedagogicznej na stałe weszły do kalendarza imprez szkolnych. We wrześniu tego roku będziemy mogli po raz kolejny wspominał szkolne lata, gdyż już po raz VII odbędzie się Zjazd Absolwentów rawskiego LO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *