Powiatowy Konkurs Wiedzy o Uzależnieniach

W dniu 10 marca 2020 r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Uzależnieniach pod hasłem „ Nałogi – najlepsze wyjście nie wchodzić”.

Konkurs rozpoczął się o godz. 9:45 i trwał do godz. 10:45. W konkursie udział wzięli przedstawiciele czterech szkół ponadpodstawowych w powiecie rawskim:

  • Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej – Curie w  Rawie Mazowieckiej,
  • Zespołu  Szkół Centrum Edukacji Zawodowej  i Ustawicznej im. M. Kopernika w Rawie Mazowieckiej,
  • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Reymonta w Rawie Mazowieckiej, 
  • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. K. Baczyńskiego w Białej Rawskiej.

Celem konkursu było utrwalenie wiedzy o zdrowiu, jego wartościach, zagrożeniach wynikających z zażywania narkotyków, picia alkoholu, palenia tytoniu i e-papierosównoraz wyrobienie postawy odpowiedzialności za swoje zdrowie wraz z umiejętnością przewidywania skutków własnych zachowań dla swojego zdrowia i innych.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wypełnić test wiedzy dotyczący uzależnień   oraz narysować ulotkę profilaktyczną. Następnie uczestniczyli w spotkaniu z zakresu profilaktyki uzależnień, które prowadziła p. Małgorzata Lewandowska – sierżant sztabowy Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. Ponadto uczniowie zapoznali się z materiałami wyeksponowanymi na wystawie pod hasłem „ Używki – dziękuję to nie dla mnie”.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce –  Julita Matysiak z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Reymonta w Rawie Mazowieckiej, 

II miejsce – Anna Szymańska z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej – Curie w Rawie Mazowieckiej, 

III miejsce –  Mikołaj Wróbel z Zespołu Szkół Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im. M. Kopernika  w Rawie Mazowieckiej.

Wyróżnienia otrzymali:

Natalia Smętkowska z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Rawie Mazowieckiej oraz Michalina Matyśkiewicz z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Reymonta w Rawie Mazowieckiej.

Nagrody dla laureatów konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *