Dzień Języków Obcych

Tradycją naszej szkoły jest coroczne obchodzenie przez społeczność uczniowską Dnia Języków Obcych. W tym roku uczniowie klasy I bg pod nadzorem pani Iwony Kacprzyk przygotowali akademię, przybliżając młodzieży kulturę innych krajów. 

   Apel rozpoczął się od przedstawienia wyników sondy przeprowadzonej na terenie liceum. Nauczyciele raz uczniowie prezentowali znajomość  języków obcych odpowiadając na pytania prowadzącej. Wyniki okazały się szokujące – każdy z uczestników wykazał się znajomością co najmniej 4 języków.

   Następnym punktem akademii był pokaz mody. Na naszym szkolnym wybiegu zagościły stroje z Francji, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Ameryki i  Rosji. Dzięki dobrej charakteryzacji modeli widownia poznała obowiązujące trendy ze wszystkich stron świata.

   Następnie uczennica klasy I b zaśpiewała piosenkę pt. ,, Make You Feel My Love”  w języku angielskim i  otrzymała gromkie brawa od widowni.

   Kolejną atrakcją akademii była zamiana szkolnej sceny w studio informacyjne. Redaktorzy odwiedzali mieszkańców różnych państw, pytając ich o tradycje oraz kulturę. Cały reportaż miał na celu przybliżenie zwyczajów naszych zagranicznych sąsiadów. Przez aktorów został zaprezentowany między innymi tradycyjny włoski taniec.

   Akademię zakończył quiz sprawdzający, nabytą podczas apelu, wiedzę uczniów. Młodzież rywalizowała ze sobą biorąc udział w internetowym konkursie z wykorzystaniem aplikacji Kahoot. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Dniu Języków Obcych za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *