Rewizyta gości z Węgier w LO

Do Liceum Ogólnokształcącego w dniu 21 października przyjechali zagraniczni goście. Była to m.in. P. Dyrektor węgierskiego gimnazjum pani Ilona Parrag, czy nauczyciel j. niemieckiego z tamtejszej szkoły..

Już o godzinie 10 w pokoju nauczycielskim nastąpiło spotkanie delegacji węgierskiej z dyrekcją i nauczycielami rawskiego LO. Po krótkiej rozmowie wszyscy udali się na wystawę do Muzeum Ziemi Rawskiej, oraz na zwiedzanie baszty w Zamku Książąt Mazowieckich. Dyrektor Muzeum Ziemi Rawskiej Ireneusz Błędek oprowadził całą grupę po dziedzińcu zamku i komnatach baszty. Po zwiedzaniu ruin rawskiego zamku goście z Węgier poszli na krótki spacer po naszym mieście, podczas którego mieli możliwość zobaczenia Klasztoru Zakonu Ojców Pasjonistów, po obejrzeniu którego udali się pod ratusz rawski, Duży Kościół, pomnik Jana Pawła II po czym przeszli przez park do Liceum.

Nasi goście zjedli obiad w Sali przyozdobionej wystawą regionalną. Dania podawały uczennice naszego liceum ubrane w stroje ludowe. Po obiedzie nastąpiło zwiedzanie naszego Liceum Ogólnokształcącego. Goście mieli możliwość obejrzenia min. pracowni fizycznej, historycznej, biologicznej oraz świetlicy szkolnej. Po zwiedzaniu LO przy kawie goście wysłuchali występu zespołu który wygrał I Ogólnopolski Konkurs wiedzy o zdrowiu. Następnie p. Ilona Parrag, dyrektor szkoły w Nyírbátor udzieliła wywiadu naszej sekcji dziennikarskiej. Po tym nastąpiły rozmowy na temat współpracy między szkołami. Omówiono jej płaszczyzny oraz konkretne terminy spotkań. Po owocnych rozmowach goście z Węgier zjedli kolację. Następnego dnia wyjechali do swojego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *