XVII Spotkanie Koleżeńskie SWGiLO

W dniu 09 września 2011r. odbyło się XVII Spotkanie Koleżeńskie Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Rawie Mazowieckiej połączone z towarzyszącymi imprezami.Program był podzielony na trzy części:
Część pierwsza odbyła się w Miejskim Domu Kultury – Otwarcie wystawy zbiorów prywatnych Eugeniusza Walczuka ,, Jan Chryzostom Pasek – Pamiętniki”.
Część druga miała miejsce w sali kinowej Miejskiego Domu Kultury. Zaproszeni goście spotkali sie z reżyserem Krzysztofem Galosem z Warszawy, autorem adaptacji scenicznych ,,Pamiętników” Paska w teatrach w Opolu i Koszalinie oraz obejrzeli spektakl teatralny pt: ,,Pan Pasek i wydra”- który był monodramem Grzegorza Gieraka z Teatru Atlantis w Warszawie, który był sponsorowany przez Starosta Józef Matysiak. Odbyła się również prezentacja projektu tablicy poświęconej pamięci Jana Chryzostoma Paska.
Część trzecią zaproszeni goście spędzili w Hotelu Tatar gdzie goście mogli porozmawiać, powspominać i pooglądać stare dokumenty oraz pamiętniki rodzinne.

W uroczystości tej udział wzięły klasy III d, III f, I d, II d, II e oraz zaproszeni Goście :

  • Starosta Józef Matysiak
  • Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Eugeniusz Góraj
  • Dyrektor Kuratorium Oświaty w Łodzi z  delegaturą w Skierniewicach Mirosława Nowacka
  • Ksiądz Prałat Mieczysław Iwanicki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *