Wycieczka na Uniwersytet Jagielloński

W dniu 08 listopada 2010 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce, której celem było zwiedzanie zabytków Krakowa oraz zapoznanie się z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Jagiellońskiego. W wycieczce udział wzięła młodzież klas II B, IIC, IID, IIG IIIE, IIIG w liczbie 47 osób. Organizatorami wycieczki byli: Dorota Błażejewska, Marek Hoffman, Radosław Janeczek.  Dzięki przemiłej współpracy z Biurem Promocji Uniwersytetu Jagiellońskiego młodzież naszej szkoły rozpoczęła wycieczkę w Krakowie od zwiedzania Collegium Maius, natomiast druga grupa wycieczki w tym samym czasie uczestniczyła w spotkaniu z Działem Rekrutacji na Studia Uniwersytetu. Dział Rekrutacji przygotował prezentację multimedialną, foldery informacyjne dla młodzieży, plan Campusu, a także gadżety w postaci długopisów i smyczy. Potem nastąpiła zamiana grup. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Profesorskiego UJ, później młodzież podzielono na dwie grupy humanistyczną i informatyczną. Obydwie grupy z przedstawicielami Działu Rekrutacji udały się na odpowiednie dla nich wydziały. Grupa humanistyczna zwiedzała rektorat – główny budynek administracyjny ze słynną salą 56, oraz z makietą terenu Campusu i wydział Historii, później udali się na wieżę widokową i podziwiali panoramę Krakowa.
Grupa informatyczna udała się na Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, gdzie miała możliwość zapoznania się z prorektorem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej i uczestniczeniem w wykładzie nt. Techniki AI w grach video.
Po wizycie na Uniwersytecie uczestnicy wycieczki odwiedzili groby Marszałka Piłsudskiego i Pary Prezydenckiej. W programie wycieczki było jeszcze zwiedzanie:

  • – Starego Rynku i jego uliczek,
  • – Sukiennic,
  • – Kościoła Mariackiego,
  • – Ratusza.

Końcowym etapem wycieczki było zwiedzanie nowo otwartych Podziemi Rynku, w których dzięki multimedialnym pokazom młodzież mogła przenieść sie w czasy średniowiecznego Krakowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *