Razem przeciw AIDS

W dniu 16 listopada bieżącego roku w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem „Razem Przeciw AIDS” adresowany do uczniów szkół l ponadpodstawowych z powiatu rawskiego.
Celem konkursu było spopularyzowanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu profilaktyki HIV/AIDS, chorób przenoszonych drogą płciową i innych chorób zakaźnych. Do etapu powiatowego zgłosiło się 18 uczniów z 4 szkół ponadpodstawowych powiatu rawskiego.
Konkursowi towarzyszyła wystawa pod hasłem „Jesteśmy Świadomi Nie Ryzykujemy” na której znalazły się plakaty udostępnione przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rawie Mazowieckiej. Młodzież mogła także zapoznać się z książkami, ulotkami, broszurami i zakładkami dotyczącymi profilaktyki HIV/AIDS.
Laureaci Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS otrzymają nagrody, które zostaną wręczone podczas Powiatowych Obchodów Światowego Dnia AIDS w dniu 29 grudnia 2022r. w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej.
Fundatorem nagród dla laureatów jest Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej.
Dla wszystkich uczniów i ich opiekunów został przygotowany słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców naszej szkoły.
Uczestnicy Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem „Razem Przeciw AIDS” wezmą udział w Finale Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS, który odbędzie się 01.12.2022 w Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *