Powiatowe Obchody Światowego Dnia AIDS

10 grudnia 2019 roku uczniowie szkół ponadpodstawowych w powiecie rawskim uczestniczyli w powiatowych obchodach Światowego Dnia AIDS. Odbyły się one w Miejskim Domu Kultury, a nasza szkoła była jednym z organizatorów tego przedsięwzięcia. 

W pierwszej części uroczystości rozdano nagrody laureatom powiatowego etapu Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS dla szkół ponadpodstawowych, który odbył się 31 października 2019 roku. Laureatkami etapu powiatowego olimpiady zostały między innymi uczennice naszej szkoły, które zajęły I miejsce (Justyna Sokołowska i Oliwia Piątkowska), III miejsce (Anna Szymańska i Julia Kielan) oraz wyróżnienie (Małgorzata Woszczyk i Marika Kwatek).

W ramach obchodów odbyło się spotkanie z panem Romanem Latoszyńskim – certyfikowanym edukatorem i konsultantem ds. HIV/AIDS z Krajowego Centrum ds. AIDS     w Warszawie, który od lat walczy z chorobą. Wystąpienie pana Romana było cennym źródłem wiedzy dla młodych ludzi. Edukator zapoznał młodzież z problemami, z jakimi musi na co dzień zmierzyć się osoba żyjąca z HIV lub chora na AIDS, a także przestrzegał przed podejmowaniem zachowań mogących doprowadzić do zakażenia HIV. 

Kolejnym punktem programu tegorocznych obchodów była projekcja filmu i spotu Krajowego Centrum ds. AIDS, które dotyczyły podstawowej wiedzy o HIV/AIDS, odpowiedzialności za siebie i partnera, profilaktyki zachowań seksualnych oraz promocji zdrowego stylu życia.

Spotkanie uświetniły interpretacje znanych utworów muzycznych w wykonaniu zespołu składającego się z uczniów naszego liceum: Angeliki Pakuły, Daniela Melona, Wojciecha Łosia i Wacława Woszczyka. 

Pozytywna reakcja młodzieży zgromadzonej podczas powiatowych obchodów Światowego Dnia AIDS oraz liczny udział uczniów angażujących się w konkursy o tematyce HIV/AIDS są dowodem na to, że tego typu przedsięwzięcia cieszą się dużym zainteresowaniem. To z kolei przekłada się na zdobycie pogłębionej wiedzy o AIDS wśród młodych ludzi oraz poszerzenie wiedzy o zagrożeniu tą chorobą.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *