Integracja nad Pilicą

18 września uczniowie klas pierwszych (po gimnazjum) wzięli udział w wycieczce do Zakościela położonego nad Pilicą. W pięknych okolicznościach przyrody uczestniczyli w zajęciach rekreacyjnych, dzięki którym mogli się lepiej poznać i uczyć współpracy. 

Po serii zajęć integracyjnych, w których uczestniczyli wszyscy, przyszedł czas na wybranie różnych form aktywności. Wiele osób zatrzymała na dłużej dyskoteka multimedialna i karaoke, inni wybrali tyrolkę (zjazd na linie), ściankę wspinaczkową czy grę w piłkę nożną, kolejni uczniowie podziwiali na małym ranczu urocze alpaki oraz inne zwierzęta, a pozostali udali się na spacer na niewielką wyspę nad Pilicą.

Po obiedzie uczestnicy wycieczki wspięli się na wzgórze, na którym znajduje się zabytkowy kościółek romański świętego Idziego i skąd roztacza się piękny widok na lasy spalskie oraz rzekę.

Ostatnim etapem podróży było zwiedzanie znajdującego się w Inowłodzu XIV-wiecznego zamku Kazimierza Wielkiego, w którym kilka lat temu zakończono rekonstrukcję wybranych elementów dawnej struktury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *