Powiatowe Obchody Światowego Dnia AIDS

W dniu 22 listopada 2017 roku uczniowie pierwszych klas Liceum Ogólnokształcącego i trzeciej klasy gimnazjum uczestniczyli w Powiatowych Obchodach Światowego Dnia AIDS. Jak co roku obchody te odbyły się w Miejskim Domu Kultury.

W trakcie uroczystości uczniowie spotkali się z panem Romanem Latoszyńskim, który jest członkiem zarządu Zjednoczenia na rzecz żyjących z HIV/AIDS „Pozytywni w Tęczy”, wykładowcą Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, edukatorem w zakresie profilaktyki HIV/AIDS wśród młodzieży. Prowadzi także konsultacje w punktach i telefonach zaufania, poradniach informacyjnych w zakresie rozwiązywania problemów związanych HIV/AIDS.

Spotkanie z panem Romanem Latoszyńskim było cennym doświadczeniem dla młodych ludzi. Dzięki niemu młodzież poznała problemy z jakimi na co dzień musi zmierzyć się osoba żyjąca z HIV lub chora na AIDS. Podczas tego spotkania pan Roman Latoszyński przestrzegał młodych ludzi przed podejmowaniem zachowań mogących doprowadzić do zakażenia HIV. Uczniowie podczas uroczystości mogli zadawać prowadzącemu pytania, które dodatkowo wzbogaciły ich wiedzę.

Rozdano także nagrody laureatom Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS dla szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się w dniu 17 listopada 2017 roku. W konkursie tym brało udział 4 uczniów naszej szkoły: Justyna Sokołowska z klasy I B, Jonasz Kaniowski z klasy I B, Wiktoria Michalak z klasy II B oraz Jolanta Cholewińska z klasy II B.

Z radością informujemy, iż Justyna Sokołowska zajęła II miejsce, a Jolanta Cholewińska – III miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *