Rajd rowerowy do Spały

W dniu 14.06.2017 r. po raz kolejny odbył się rajd rowerowy uczniów naszej szkoły do Spały. Uczestnikami wyprawy rowerowej byli uczniowie klasy I C, którzy wykazali się bardzo dobrą kondycją fizyczną i wytrzymałością. Jedynymi odważnymi, którzy wzięli udział w rajdzie byli: Karolina Maciejewska, Karolina Dziąg, Natalia Matuszewska, Kamila Kotecka, Edyta Zarzycka, Kacper Broniarek, Monika Niezgoda, Monika Włodarczyk. Opiekunami „rajdowców” byli Magdalena Kubicka, Grzegorz Góraj i Radosław Janeczek.

Trasa wyprawy liczyła łącznie 75 km i prowadziła przez takie miejscowości jak: Chrusty, Podkonice Miejskie, Lipie, Czerniewice, następnie drogą leśną przez rezerwat „Gać Spalska” do Spały. Tutaj uczestnicy wyprawy zapoznali się z historią i atrakcjami turystycznymi miejscowości, do której przybywał sam car Rosji Aleksander III. Po krótkim odpoczynku i posiłku uczestnicy udali się do bunkra kolejowego z czasów II wojny Światowej w Konewce. Interesującym zdarzeniem było zatrzymanie kolumny rowerzystów przez dzika, który nagle wyłonił się z kniejów i stanął na drodzę. Mimo wielu ciekawych zdarzeń wszyscy bezpiecznie dotarli do swoich domów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy przejechania tak długiego dystansu (75 km, a niektórzy nawet więcej!), a opiekunowie liczą na kolejne wyprawy tuż po wakacjach!

Mamy nadzieję, że dzisiejsza wyprawa zachęci innych uczniów naszej szkoły na kolejne, równie atrakcyjne wyjazdy rowerowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *