Dzień Języków Obcych 2017

W dniu 22.02.2017 r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych oraz finał XIV Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu rawskiego.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy polegał na rozwiązaniu testu leksykalno-gramatycznego, przygotowanego przez nauczycieli języka angielskiego z ZSO w Rawie Mazowieckiej. Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 11 uczniów. Zadaniem finalistów było zaprezentowanie dłuższej, wieloaspektowej wypowiedzi na jeden z tematów określonych w regulaminie konkursu oraz udzielenie pełnych odpowiedzi na pytania nauczycieli.

Laureatami XIV Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego zostali:

  • I miejsce – Aleksandra Kaźmierczak – LO im. M. Skłodowskiej-Curie
  • II miejsce – Kacper Lewandowski – ZSP im. W. S. Reymonta
  • III miejsce – Mathew Brayshaw – LO im. M. Skłodowskiej-Curie

Następnie ogłoszono wyniki IV Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjum, który odbył się dnia 10.02.2017:

  • I miejsce – Małgorzata Woszczyk – klasa II G
  • II miejsce – Patrycja Wisińska – klasa III G
  • III miejsce – Anna Szymańska – klasa II G

Po wręczeniu nagród i dyplomów uczniowie i nauczyciele obejrzeli program artystyczny, przygotowany przez p. I. Kacprzyk, p. R. Janeczka, kl. I A, I C oraz Marysię Małachowską z kl. I G, w którym młodzież zaprezentowała swoje umiejętności językowe, aktorskie i wokalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *