Wycieczka Karpacz – Praga – Wrocław

W dniach 30.05-03.06.2016 r. uczniowie klas IA,IC i IIC wzięli udział w wycieczce krajoznawczo – turystycznej do Karpacza. Kierownikiem wycieczki był pan Tomasz Papis, opiekunami panie Anna Prejs, Barbara Szywała oraz pan Ireneusz Kaczorowski.
Wycieczkowicze w drodze do Karpacza zatrzymali się w Wałbrzychu, żeby zwiedzić Zamek Książ zwany „kluczem do Śląska”. Poznali tam niezwykłą historię zamku, który przechodził z rąk do rąk, należał do różnych państw, był niszczony podczas licznych wojen, które były tu toczone. Zwiedzili również część podziemnych tuneli, wybudowanych przez hitlerowców podczas okupacji. Następnie udali się do Palmiarni. Powstała ona z inicjatywy ostatniego przedstawiciela rodu Hochbergów na Zamku Książ – Jana Henryka XV. Był to wyraz miłości i największy „bukiet kwiatowy” dla małżonki księcia Marii Teresy Cornwallis – West. Następnie wycieczka szczęśliwie udała się do miejsca zakwaterowania w Karpaczu.
Trzydziestego pierwszego maja uczestnicy weszli na Śnieżkę, najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów (1602 m n.p.m.). Ze szczytu tego masywu mogli podziwiać bajkowe krajobrazy wzniesień po polskiej jak i po czeskiej stronie. Niezapomnianych emocji dostarczyła również burza, która spotkała ich na samym szczycie. Następnie młodzież wraz z opiekunami zeszła z samego szczytu wprost do ośrodka wypoczynkowego.
Kolejnym punktem programu (01.06.) było zwiedzanie serca Czech – Pragi. Uczestnicy zobaczyli m.in. Katedrę Świętych Wita, Wacława i Wojciecha, Kampę, Most Karola, Bramę Prochową, Ogrody Wallenstaina, a w nich sztuczną grotę z imitacją nacieków skalnych, posągi z brązu i przepięknego pawia albinosa.
Następnego dnia zobaczyli Wodospad Kamieńczyka – najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach. Nakręcono tu sceny do ekranizacji znanej i cenionej książki C. S. Lewisa „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”. Później udali się nad Wodospad Szklarki.
Trzeci czerwca był ostatnim dniem wycieczki. W drodze powrotnej uczestnicy zatrzymali się we Wrocławiu. Zwiedzili m.in. Rynek Główny, katedrę św. Jana Chrzciciela, Ratusz wrocławski i Gmach Uniwersytetu Wrocławskiego. Młodzież i opiekunowie są zadowoleni z wyjazdu, wycieczka się udała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *