Wykłady na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas biologiczno – chemicznych ponownie wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego – były to wykłady wzbogacone pokazami multimedialnymi oraz eksperymentami chemicznymi. Uwieńczeniem cyklu zajęć był Konkurs Chemiczny przeprowadzony 20 kwietnia 2016 r. Nasi uczniowie znaleźli się w czołówce najlepszych – Marcin Aleksandrzak z klasy II C zajął 3 miejsce, Aleksandra Reszka z klasy II B otrzymała wyróżnienie za miejsce 4 oraz premiowane miejsca zajęły dwie uczennice z klasy II C – Paulina Śliwińska – 10 i Weronika Kozik – 12.

Jest to wielki sukces naszej młodzieży, ponieważ stanęli w szranki z licealistami z całego województwa łódzkiego( m. in. z Łodzi, Zduńskiej Woli, Pabianic, Łasku, Kutna ) – w konkursie wzięło udział w sumie 51 osób.
Wymienione osoby wezmą udział w trzydniowych warsztatach chemicznych, które odbędą się w dniach 6 – 8 czerwca na Wydziale Chemii UŁ. Zajęcia laboratoryjne dotyczyć będą zagadnień z chemii analitycznej, organicznej i fizycznej.
Opiekunem młodzieży była p. Jolanta Bors – nauczycielka chemii w naszej szkole.
Uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *