Debata „Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?”

W Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rawie Mazowieckiej 27.03.2014r. odbyła się debata pt .: „Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?” zorganizowana przez Marzenę Dębską i Julię Kobus – uczennice klasy Id.

Przeprowadzenie debaty jest zadaniem konkursowym, którego perfekcyjne wykonanie gwarantuje zakwalifikowanie się na sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Opiekunami tego przedsięwzięcia byli nauczycieli wiedzy o społeczeństwie rawskiego LO – p. Dorota Błażejewska i p. Bogdan Batorek.

Na początku przedstawiono prezentację multimedialną oraz film z sondy ulicznej przeprowadzonej na ulicach naszego miasta. Uczniowie wzięli również udział w zabawie pokazującej jak ważna jest poprawna komunikacja. Stworzyli również kontrakt, w którym zawarli wszystkie obowiązujące ich zasady. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, każdą z nich zajmował się jeden opiekun. Na wcześniej przygotowanych kartonach zapisali odpowiedzi na pytania i omówili zagadnienia. Na koniec wypowiedzieli się zaproszeni goście.

Celem debaty było uświadomienie młodym ludziom jak wiele wspólnymi siłami mogą zmienić w naszej miejscowości oraz pokazanie jak wiele jest możliwości takiego działania.

W spotkaniu uczestniczyli:

  • Starosta Powiatu Rawskiego Józef Matysiak
  • Przewodnicząca Rady Powiatu Maria Charążka
  • Radni Rady Miasta Rawa Mazowiecka Sylwia Skóra, Wojciech Kuba, Piotr Kwaśniak.
  • Opiekunowie samorządów szkolnych szkół ponadgimnazjalnych z powiatu rawskiego oraz Młodzieżowa Rada Miasta wraz z opiekunem panią Katarzyną Gierach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *