Wolontariat „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca – sercem.” Jan Paweł II

Świetlica Środowiskowa dziękuje Dominikowi Redlickiemu – uczniowi klasy drugiej za pracę na rzecz Świetlicy Środowiskowej. Nasz kolega spędza w świetlicy swój czas wolny, pomagając młodszym oraz wykonując drobne prace remontowe dla tej instytucji.

Nasze dziewczyny pomagają zwierzakom w schronisku w Boguszycach.

Pierwszoklasistki:  Anita Libera, Natalia Gacparska, Daria Łuczyńska,  Marika Kwatek współpracują ze schroniskiem, systematycznie odwiedzając to miejsce i opiekując się przebywającymi tam zwierzętami. Praca jest ciężka i nie każdy może ją wykonywać, ale nasza młodzież wie jak dzielić się sercem.

Uczeń klasy drugiej – Filip Psyk będzie „naszym człowiekiem” podczas  Światowych Dni Młodzieży. Będzie nas reprezentował jako wolontariusz i reporter.

Gimnazjaliści połączyli  swe siły z licealistami i zorganizowali zbiórkę przyborów do pisania i malowania dla dzieci przebywających w rawskim szpitalu na oddziale pediatrycznym. Była  to kontynuacja naszej szkolnej tradycji „Kredka dla dziecka”. Uczniowie ubrali z dziećmi choinkę, towarzyszyli Mikołajowi przy rozdawaniu prezentów oraz czytali dzieciom bajki, aby maluchy choć na chwilę oderwały się od tak trudnej dla nich szpitalnej codzienności. Decydujemy o sprawach szkoły. Jesteśmy młodsi, ale tak samo ważni jak licealiści. Współpracujemy w Samorządzie Uczniowskim.

Chcemy pomagać jeszcze więcej!  Zgłosiliśmy się do pracy w Miejskiej Bibliotece Publicznej  w Rawie Mazowieckiej. Reprezentować nas tam będą:

  • Ania Szymańska,
  • Martyna Gorzałczyńska,
  • Zuzia Szewczyk.

Nasza szkolna biblioteka też może liczyć na nasze wsparcie. Stanowimy prężny aktyw biblioteczny. Oto nasi asystenci biblioteki :

  • Klaudia Sypuła kl. II g,
  • Paulina Wisińska kl. III g,
  • Jakub Przyłęcki kl. Ig,
  • Zuzia Kwiecień kl. I g.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *