Dzień Języków Obcych

W dniu 3 II 2016 odbył się po raz kolejny Dzień Języków Obcych, którym towarzyszył finał XIII Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu rawskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów.

Etap pierwszy polegał na rozwiązaniu testu leksykalno-gramatycznego, który został przygotowany przez nauczycieli języka angielskiego liceum im.M. Skłodowskiej-Curie. Do finału konkursu zakwalifikowanych zostało 16 uczniów, którzy losowali i omawiali jeden z tematów dotyczących istotnych zagadnień współczesnego świata. Zwycięzcy XIII Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego:

  • I miejsce Mathew Brayshaw – ZSP im. Wt. Reymonta,
  • II miejsce – Mateusz Szymański – Liceum im. M. Skłodowskiej-Curie,
  • III miejsce Aleksandra Kaźmierczak – Liceum im. M. Skłodowskiej-Curie.

Ogłoszono również wyniki III Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Gimnazjum przy Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie:

  • I miejsce – Małgorzata Woszczyk klasa Ig,
  • II miejsce – Marta Biesiada klasa IIIg,
  • III miejsce –  Anna Szymańska klasa Ig.

Po rozdaniu dyplomów i upominków młodzież mogła obejrzeć przedstawienie przez uczniów liceum i gimnazjum. Występ nawiązywał do podróży językowych po Europie i wzbogacony był przebojami muzycznymi w języku polskim, angielskim i rosyjskim w wykonaniu uczennic naszego liceum.

Fot.: Patrycja Plichta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *