Najwyższy wynik w okręgu łódzkim!

Tegoroczna edycja Olimpiady Języka Rosyjskiego odbyła się 7 marca w Łodzi. Brały w niej udział trzy uczennice z naszej szkoły:

  1. Aleksandra Wosiek – kl. I c
  2. Daria Rykaczewska – kl. II
  3. Magdalena Zyśk – kl. III b

Przepustką do udziału w Olimpiadzie były najlepsze wyniki w Powiatowym Konkursie Języka Rosyjskiego, który odbył się w grudniu 2014 r. (relacja w zakładce – Galerie aktualne). Olimpiada składała się z części pisemnej (obszerny test leksykalno – gramatyczny) i ustnej (prezentacja wylosowanego tematu oraz udzielanie odpowiedzi na szereg pytań z różnych kręgów tematycznych). Udział w Olimpiadzie to ogromne wyzwanie, ale i duży nakład pracy, by dobrze do niej się przygotować. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że najlepszy wynik w okręgu łódzkim uzyskała uczennica naszego Liceum – Daria Rykaczewska. Pokonała pozostałych 32 uczestników Olimpiady i tym sposobem zakwalifikowała się do udziału w centralnych eliminacjach Olimpiady Języka Rosyjskiego, które odbędą się w dniach 11-12.04.2015 r. w Warszawie. A. Wosiek i M. Zyśk uzyskały trochę niższe wyniki, które uniemożliwiły im udział w eliminacjach centralnych. Ale dziewczynom również gratulujemy uzyskanych wyników!

Olimpiada Języka Rosyjskiego dla uczniów polskich szkół ponadgimnazjalnych jest jedną z olimpiad przedmiotowych, której laureaci i finaliści (etapu centralnego) zwolnieni są z egzaminu maturalnego z przedmiotu „język obcy nowożytny – język rosyjski”. Powołana do życia w roku 1969, należy do najstarszych ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych w naszym kraju.

Zasadniczym celem Olimpiady Języka Rosyjskiego jest popularyzowanie praktycznej znajomości języka rosyjskiego, jako jednego z języków o znaczeniu międzynarodowym. Nie mniej ważnym celem Olimpiady jest kształtowanie zainteresowania uczniów dorobkiem kulturowym i cywilizacyjnym Rosji ze szczególnym uwzględnieniem literatury, sztuki, historii, geografii i polityki. Tematyka Olimpiady wykracza poza obowiązujące w szkole szczegółowe treści programowe.

Naszej koleżance serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na eliminacjach centralnych w Warszawie! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *