Święto Biblioteki Szkolnej

Każdego roku w październiku biblioteki szkolne obchodzą swoje święto. Tegoroczne hasło obchodów brzmiało „Biblioteki szkolne – bramy do życia”.
W Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie i Publicznym Gimnazjum  Zespołu  Szkół Ogólnokształcących w Rawie Mazowieckiej biblioteka świętowała w dniach 28-31 października. W ramach obchodów w wypożyczalni uczniowie mogli obejrzeć wystawę książek z różnych dziedzin życia nawiązującą do tegorocznego hasła święta.

28 października młodzież liceum udała się na wycieczkę do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie podziwiali jesienne ogrody na dachu biblioteki a następnie zostali oprowadzeni przez pracowników  instytucji po budynku BUW. Zwiedzający zapoznali się

z historią biblioteki, jej funkcjonowaniem, zbiorami i ciekawostkami dotyczącymi jej działalności.

30 października uczniowie gimnazjum wzięli udział w nietypowej lekcji bibliotecznej w formie zabawy w kalambury. Młodzież miała za zadanie gestykulując lub rysując na tablicy przekazać treść przysłowia lub tytuł książki. Zadanie nie sprawiło gimnazjalistom problemów, za co wszyscy zostali nagrodzenie słodkościami.

Tego samego dnia na długiej przerwie w czytelni został rozstrzygnięty  konkurs plastyczny pod hasłem „Biblioteka moich marzeń”.

Zwycięzcami w kategorii gimnazjum byli:

I miejsce  Anna Chylak, II miejsce Marta Biesiada i Karolina Skrętowska, III miejsce Samanta Oderska i Anita Kamińska.

W kategorii liceum: I miejsce Małgorzata Strulak , II miejsce Monika Machnicka i Małgorzata Rutkowska, II miejsce Krystian Walas.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pokonkursową wystawę prac można obejrzeć na holu głównym szkoły.

Dużą popularnością cieszył się ranking ulubionych książek. Okazuje się, że najbardziej poczytnym wśród młodzieży pisarzem jest Stephen King.

Trzeciego dnia święta wszystkie osoby odwiedzające bibliotekę były częstowane słodyczami i jabłkami. Każde jabłko było ozdobione sentencją dotyczącą książek, czytelnictwa i biblioteki.

W czasie święta została również zainicjowana akcja pod hasłem „Podaruj bibliotece książkę”. Zbiórka darów będzie trwała także po zakończeniu obchodów. Każdy z uczniów będzie więc mógł podarować bibliotece prezent z okazji jej święta w dowolnym dla siebie terminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *