Turniej szachowy

W drugiej edycji Rawskiego Drużynowego Turnieju Szachowego w poniedziałek 15 października
wzięło udział 19 zespołów, w których grało łącznie 70 uczniów. Nasze liceum reprezentowało 5
drużyn, w sumie 19 osób. Były to drużyny LO Curie 1, LO Curie 2, LO Curie IIIB i dwie drużyny złożone
z uczniów klasy IA.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Pukininie. W kategorii szkół podstawowych i
gimnazjów kolejne miejsca przypadły Zespołowi Szkół z Sadkowic, Szkole Podstawowej nr 1 z Rawy
oraz Szkole Podstawowej w Żelechlinku. W kategorii szkół średnich zwyciężył Zespół Szkół
Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta przed LO im. Marii Skłodowskiej –Curie i CEZiU im.
Mikołaja Kopernika.
Oprócz klasyfikacji drużynowej prowadzona była klasyfikacja indywidualna na I, II i III szachownicy
oraz szachownicy dziewcząt. Na I najmocniejszej szachownicy wygrał Mikołaj Marud z SP Pukinin, 5
miejsce zdobył Szymon Piekut z klasy IIIB, wygrywając 5 z 7 partii. Na drugiej szachownicy wygrał
Szymon Jaśkiewicz z SP Pukinin, drugie miejsce zajął Jakub Antkowicz z klasy IIA, wygrywając 6 partii.
Na trzeciej szachownicy triumfował Marcin Marud także z SP Pukinin, drugie miejsce zajął zaś także
Antkowicz, lecz Sebastian z klasy IIIC, zdobywając 5,5 punktu z 7. Piąte miejsce na tej szachownicy z 5
punktami zajął Michał Jemiołek z klasy IIIB. Wreszcie na szachownicy dziewcząt najlepsza była
Katarzyna Pośniak z ZSP Reymonta, natomiast doskonałe 6 wygranych z 7 partii dało Sylwii Rudzkiej z
klasy IA tylko 4 miejsce.
Nagrody otrzymali najmłodsi uczestnicy imprezy – dziewięciolatkowie Ola Gąsiorowska i Wojciech
Stańczak. Okazałe puchary i nagrody dla zwycięzców ufundował już po raz drugi Wicemarszałek
Województwa Łódzkiego pan Dariusz Klimczak, nagrody książkowe ufundowało także Starostwo
Powiatowe. Sędziował pan Grzegorz Przytuła. Dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy pani
Agnieszce Włostowskiej oraz panom: Józefowi Weneckiemu, Adamowi Ziębie i Ryszardowi Imiole.
Prawidłowy przebieg imprezy wspierał Samorząd Szkolny, pomocą służyli także uczniowie klas IA i IIA.
Przypuszczalnie nasz turniej mógł być najliczniej obsadzonym turniejem szachowym w historii Rawy
Mazowieckiej. Może za rok pobijemy ten rekord.