VII Miniatury Teatralne

Protokół z obrad jury VII Festiwalu Miniatur Teatralnych.
VII Festiwalu Miniatur Teatralnych, który odbył się 27-28 marca 2006 r. w Liceum Ogólnokształcącym im.Marii Skłodowskiej-Curie w Rawie Mazowieckiej. Wzięło udział 14 klas (trzynaście z liceum i jedna z Zespołu Szkół Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Rawie Mazowieckiej).
W ciągu dwóch dni zaprezentowano następujące spektakle:

27 III 2006 r. – „Dyplomata” (kl.Id), „Śluby panieńskie” (kl.IId), „Obywatel M. Historyjka” (kl.Ib.), „Moja droga do szkoły” (kl.IIg), „Głębia” (kl.IIc), „Dziady cz.2” (kl.Ig) oraz „Club Roma” (kl.Ic)

28 III 2006 r. – „Śluby panieńskie” (ZSCEZiU), „Szczęśliwe wydarzenie” (kl. If), „Zawiść” (kl. IIb), „Dziady cz. 2” (kl.IIf), „Tango” (kl.Ie), „Makbet” (kl.Ia) oraz „Lombard złudzeń” (kl.IIe)

Jury w składzie: mgr Elżbieta Laudan, mgr Joanna Sroga, mgr Wojciech Kubicki oraz Żaneta Antosik, Anna Dudek i Sebastian Pacho w wyniku obrad wyłoniło się zwycięzców VII Festiwalu Miniatur Teatralnych.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w następujących kategoriach:

NAJLEPSZE PRZEDSTAWIENIE:
I miejsce – „Szczęśliwe wydarzenie” kl. If
II miejsce – „Dyplomata” – kl. Id
III miejsce ex equo – „Śluby panieńskie” (Zespół Szkół Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej) oraz „Club Roma” – kl. Ic

NAJLEPSZY REŻYSER:
I miejsce – Paulina Błędek z kl. Id, reżyser przedstawienia „Dyplomata”
wyróżnienia: Aleksandra Setlak z kl. IIc, reżyser spektaklu „Głębia”, Michał Wojtecki z kl. Ia, reżyser „Makbet”

NAJLEPSZA AKTORKA:
I miejsce – Joanna Babicka z kl. Ic za rolę Mefistofelesa w przedstawieniu „Club Roma”
wyróżnienia: Agnieszna Konieczna z kl. Id za rolę porucznika w przedstawieniu „Dyplomata”
Kinga Kwiecień z kl. If za rolę Äšźony w spektaklu „Szczęśliwe wydarzenie”

NAJLEPSZY AKTOR:
I miejsce – Marcin Sołtysiak z ZSCEZiU za rolę Radosta w „Ślubach panieńskich”
wyróżnienia: Marcin Zarymbski z kl. IIe za role chłopca w przedstawieniu „Lombard złudzeń”

NAJLEPSZA SCENOGRAFIA:
I miejsce – kl. IIf za scenografię do 2 cz. „Dziadów”
wyróżnienie: kl. IIb za scenografię do przedstawienia „Zawiść”

NAJLEPSZY PROGRAM TEATRALNY:
I miejsce ex equo: Paulina Zagajewska  z kl. Id za program do spektaklu „Dyplomata”
i Michał Wojtecki z kl. Ia za program teatralny do przedstawienia „Makbet”
wyróżnienie: Anna Starosta i Ilona Stankiewicz z kl. IId za program do sztuki „Ślubów panieńskich”.

NAJLEPSZY PLAKAT:
I miejsce: Paulina Kołach i Lidia Kowczur z kl. I c za plakat do „Clubu Roma”
wyróżnienie: Patrycja Dziąg i Małgorzata Stępniewska z kl. II e za plakat przedstawienia „Lombard złudzeń”

WYKORZYSTANIE NAJNOWSZEJ POLSKIEJ LITERATURY DRAMATYCZNEJ
I miejsce – Ib

NOWATORSKIE ODCZYTANIE KLASYCZNEGO UTWORU
I miejsce – Ia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *