Świat jest teatrem…

Dnia 27 kwietnia o godzinie 10.00 rozpoczęła się gala XVIII Festiwalu Miniatur Teatralnych, podczas której uczniowie naszej szkoły zaprezentowali najlepsze przedstawienia wyłonione w eliminacjach.
Jurorzy XVIII Festiwalu Miniatur Teatralnych w składzie: s. Wiesława Hyzińska, pani Wanda Raczyńska-Sroga, Weronika LusaKarolina Skrętowska z klasy II B przyznali nagrody w następujących kategoriach:

W kategorii Najlepszy spektakl:
I miejsce: Klasa II E – spektakl Zemsta
II miejsce: Klasa I C – spektakl Więzienne tango
III miejsce: Klasa II G – spektakl Ręce

W kategorii Najlepszy reżyser:
I miejsce: Justyna Jakubowska – klasa II E
II miejsce: Anna Warston – klasa I C

W kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa:
I miejsce: Angelika Pająk – klasa I B
II miejsce: Małgorzata Woszczyk – klasa II G
III miejsce: Katarzyna Chrzanowska – klasa I A
Wyróżnienie: Małgorzata Krakowiak – klasa I G

W kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa:
I miejsce: Anna Siedlecka – klasa II E
II miejsce: Kinga Markowicz – klasa I A
III miejsce: Karolina Maciejewska – klasa I C, Natalia Matuszewska – klasa I C

W kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy:
I miejsce: Aleksy Lipiński – klasa II E
II miejsce: Jakub Miniatorski – klasa II E, Michał Żuchowski – klasa II E
III miejsce: Przemysław Kaczmarski – klasa I B
Wyróżnienie: Filip Jagiełło – klasa I G

W kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy:
I miejsce: Tomasz Czernek – klasa I A
II miejsce: Seweryn Walczak – klasa I B
III miejsce: Jakub Jastrzębski – klasa I C

Nagroda za rolę epizodyczną:
Kacper Bator – klasa II E
Adrian Nagórka – klasa I G

W kategorii Najlepszy plakat:
I miejsce: Klasa II E „Zemsta” (Monika Kępa)
II miejsce: Klasa I G „Oskar i pani Róża” (Małgorzata Krakowiak, Maria Małachowska, Marcelina Tamoń)

W kategorii Najlepszy program:
I miejsce: Klasa I B (Dominika Truszkowska, Roksana Miałkowska, Oliwia Broniarz)
Wyróżnienie: Klasa II G (Marika Kwatek, Zuzanna Kwiecień)

W kategorii Najlepsza scenografia:
I miejsce: Klasa II E (Justyna Jakubowska, Marta Woszczyk, Malwina Rymarczyk, Katarzyna Piotrowska, Katarzyna Tracz)
II miejsce: Klasa I B (Katarzyna Wójcik, Jolanta Cholewińska, Wiktoria Michalak)
III miejsce: Klasa I A (Monika Gwiazdowicz, Daria Dębska, Natalia Koperska, Weronika Janicka)
Wyróżnienie: Klasa I C (Kacper Broniarek, Sandra Chmurska, Szymon Sielski, Sebastian Antkowicz)

Wszystkim zwycięzcom, nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.