Nasze Gimnazjum

Dzień Chłopaka w Gimnazjum 2015Nasze gimnazjum powstało 2 lata temu. Na początku baliśmy się nauczycieli licealnych i ich wymagań, ale okazało się , że potrafią się do nas „dopasować ” i zawsze nam pomagają.

Kolejnym wyzwaniem było spotkanie z dużo od nas starszą młodzieżą. Niepotrzebnie się obawialiśmy. Staliśmy się częścią tej szkoły i starsi koledzy tak nas właśnie traktują . Razem z nimi przebieramy się w „Dniach Kolorowych’’  i prezentujemy się podczas  „Szkolnego Tygodnia Hobby”. Mamy swój udział w pracach Samorządu Uczniowskiego i na równi z nimi o wszystkim współdecydujemy. Co więcej, jesteśmy dla nich konkurencją. Z doskonałymi wynikami walczymy z licealistami w szkolnych konkursach, np. kolęd czy pieśni patriotycznych. W ubiegłym roku zgarnęliśmy im sprzed nosa dużo nagród w Powiatowym Konkursie Miniatur Teatralnych. W tym roku też ostrzymy sobie zęby na wygraną…

W tym roku dołączyła do nas klasa pierwszaków, z którymi świetnie się dogadujemy. Stanowimy zgraną paczkę. Razem jeździmy na wycieczki, bawimy się i świętujemy. Zwiedziliśmy wspólnie Kraków, kopalnię soli w Bochni, Sandomierz i Muzeum Powstania Warszawskiego.
Dzień Kobiet w Gimnazjum 2015
Rywalizujemy ze sobą w różnych konkursach szkolnych np. historycznym „Historia antyczna”, ,,Konkursie Języka Angielskiego” , plastycznym „Biblioteka moich marzeń”.Bierzemy udział także w konkursach na szczeblu wyższym – międzynarodowym, m.in. w Konkursie – im. Włodzimierza Pietrzaka „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem’’ oraz w „ 20 Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie”. Mamy możliwość rozwijania swoich zainteresowań w kółku plastycznym, historycznym i w chórze szkolnym.  Jeździmy do kina, teatru i muzeów.

Jesteśmy widoczni poza szkołą. W Kościele pod wezwaniem NPNMP inscenizowaliśmy fragment z życia św. Franciszki Siedliskiej. W Starostwie Powiatowym w formie piosenek i poezji złożyliśmy życzenia  wszystkim pracownikom oświaty. Próbujemy naszych sił na scenie teatralnej. Wystawialiśmy fragment „Dziadów’’ podczas zebrań z rodzicami. Nie jesteśmy obojętni na potrzeby innych. Angażujemy się w akcje charytatywne, między innymi w „Szlachetną paczkę’’ i  „Kredkę dla dziecka’’. Dbamy o środowisko o czym świadczy nasz udział w akcji „Sprzątanie świata” oraz zbiórka  surowców wtórnych.

Czujemy się w tej szkole dobrze. Uczymy się wytrwale, rozwijamy swoje zainteresowania i nie narzekamy na nudę. Tu zawsze coś ciekawego się dzieje. Jesteśmy zadowoleni, że wybraliśmy tę szkołę. Po półtora roku spędzonym w tym gimnazjum, nie zamielibyśmy tej szkoły na inną…
Karolina Skrętowska, Ania Chylak

Wydarzenia